Sohbet etmek günümüzde artık sadece göz teması, sesli iletişim tarzında kısıtlı kalmayıp, yazı dili, bilgisayar ortamında hazırlanan çeşitli ifade tarzları ile çeşitlendirilmiştir. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte(akıllı telefonların hayatımızda oldukça yer kaplamasına paralel olarak) sohbet platformları da çok çeşitlilik göstermeye başlamıştır. Sektörde sürekli olarak yenilenen andorid, ios, java tabanlı işletim sistemlerinin geliştirmiş olduğu mobil uygulamalar insanların hiç tanımadıkları kişilerle chat yapmasına imkân sağlamaktadır. Bunun yanı sıra arkadaşlık siteleri de kişilerin başka kişilere ulaşmasında oldukça etkin bir rol oynamaktadır. Günümüzde artık hemen hemen her kişinin akıllı telefona sahip olduğunu düşünürsek gerek arkadaşlık siteleri gerekse sohbet siteleri hem erişim açısından oldukça kolay bir vaziyet almış hem de etkinlik bakımından ziyadesiyle iyi işlev görmektedir.

Sürekli yenilenen bir dünyanın içerisindeyiz. Bırakın on yıllarca yılı, 1 yıl hatta 1 ay önceki alışkanlıklarımızın da değiştiği, geliştiği bir dünyada yaşamaktayız. Durumun bu şekilde olmasında muhakkak ki teknolojinin gelişmelerin payı büyük. Fakat zaman geçtikçe insanların birbirinden uzaklaştığını görüyoruz. Herhangi bir arkadaşlık grubunu, cafede bir araya gelmiş insanları gözlemeyin, belirli aralıkla masadaki herkesin elindeki telefonla hatırı sayılır sürede oyalandığını göreceksiniz.

sohbet-siteleri

Kimisi arkadaşlık sitelerinde takılır, kimisi sosyal medya üzerinden diğer dostlarıyla muhabbet sohbet eder, meraklısı varsa irc âlemine girip chat yapabilir. Bu ve bunun gibi durumları çoğaltmamız haliyle mümkün. Ancak uzaktaki kişiyle sohbet edelim derken yanı başımızda bulunan arkadaşlarımızla sohbeti de pas geçiyoruz. Teknolojinin büyülü dünyasına kendimizi fazla kaptırmadan dengeyi kurabilirsek hem sosyal ortamdaki arkadaşlarımızla sohbetlerimiz sekteye uğramamış olur hem de sanal alemde chatimizi verimli yaparız. Herkese keyifli sohbetler!

morgentr

Yazar Hakkında

AnonimHamit Günel {ducaS}ducas@hotmail.com.tr

Benzer Yazılar

Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

09 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

15 Haz 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!