Saçlar kadınlar için vazgeçilmez bir unsurdur. Kadınlar yapıları gereğince değişikliği severler. Ve en belirgin değişimi saçlarıyla sağlarlar. Bazen kestirirler bazen uzatırlar kimi zaman renkten renge geçiş yaparlar. Bu geçişler saça oldukça zarar verir hatta bazen geri dönüşü olmayan yanmalara bile sebep olabilir. Bunun için bazen kadınlar olan saç renklerini farklı tonlarda açarak hem saçlarına gelecek zararı azaltmak hem de bir değişiklik yapmak isterler. Saç rengini açma işleminin değişik yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan en zararsız ve maliyetsiz olanları evde yapılanlardır.

Papatya İle Açma İşlemi

Papatya ile saç rengini açmak için öncelikle bir papatya çayı hazırlayın. Saçınızı şampuanla yıkayıp duruladıktan sonra iyice kurulayın. Daha kolay bir kullanım sağlamak için soğuyan çay bir sprey şişesine konulabilir. Saç taranırken bir yandan sprey saça veya tarağa sıkılmalı ve saç bu şekilde taranmalıdır.1 saat bekletilip yeniden yıkayın. Bu işlem haftada birkaç kez tekrarlanabilir.

Limon İle Saç Rengini Açmak

Açma işlemi limonla da yapılabilir. Limon içerisinde bulunan asit yardımıyla saç rengini açar. Bir sprey şişesine bir bardak taze sıkılmış limon geri kalanına da su konulur ve iyice çalkalanır. Nemli veya ıslak saça uygulanır. Sonrasında güneşe çıkılıp yarım saat beklenir. Süre dolduktan sonra gölgede 2 saat daha beklemekte fayda vardır. Burada dikkat edilmesi gereken konu limonun saç diplerine temas etmemesidir. Aksi takdirde saçlar kuruyabilir ve kabarabilir. Dilenirse işlemden önce veya sonra saç kremi kullanılarak saç yumuşatılabilir.

limon-saç-rengini-açma

Bal İle Saçları Besleyerek Renklerini Açmak

Saçları açarken kırılmalarını engellemek önemlidir. Balla yapılan açma işlemi için birçok yöntem vardır. En sade olanı saf bal ile suyu karıştırmaktır. Karışımı saçınıza masaj yaparak uygulayın ve 40 dakika bekletin. Saçınızı ılık suyla durulayın.

bal-saç-rengini-açma

 

 

 

 

Yazar Hakkında

AnonimHamit Günel {ducaS}ducas@hotmail.com.tr

Benzer Yazılar

Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

09 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

15 Haz 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!