Kuru Soğuklardan Korunmak İçin Cilt Maskeleri

Çoğu insanın sorunu olan kuru cilt tam bir baş belası oluyor. Rahatsız edici bir görünüme sahiptir. Kuru ciltteki sorunlardan kurtulmanın bir numaralı yolu evde kendinizin yaptığı maskelerdir.

Limon Sulu Maske

limon-sulu-maske

Bu maskenin içerisinde cildi temizleyen bir asit bulunur. Limon da antibakteriyel temizleyici özelliğine sahiptir. Bu maskenin içerisinde ki balın ise yatıştırıcı, kabartma tozun ise temizleyici özelliği bulunmaktadır.

Limon Sulu Maske Malzemeleri

  • 1 limon
  • Karbonat
  • Sıcak bir bal
  • Aspirin
  • Yüzü nemlendirmek için krem veya doğal badem

Limon Sulu Maske Hazırlanışı

İlk önce aspirini çok ufak parçalara ayırmak için ezin. Daha sonra da aspirin çanağın içine koyun. Bir yemek kaşığı taze limon suyunu çanağa boşaltın. Aspirin yoğun bir kıvama geldikten sonra yağlı bir cilde uygulayacak iseniz karışıma biraz daha limon ekleyebilirsiniz. Kuru bir cildiniz var ise karbonat batırılmış sıcak ve ıslak bir bez ile yüzünüzü temizleyin.

Bu tür kolay maskeler ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Çok paralar harcayıp çeşitli kremler veya lazer tarzı yöntemlere başvurmak yerine bu gibi doğal yolları kullanmanız daha iyi olacaktır.

Esmer Şekerli Maske

Esmer-Şekerli-Maske

İlk olarak çilek kullanılmalıdır. Herkes tarafından da bildiği gibi çilekte birçok vitamin vardır. Bu vitaminlerin içerisinde cildi güzelleştiren etkenler de vardır. Bu yüzden çilek faktörü daha ön plandadır. Çilek ezilir, daha sonra ise esmer şeker içerisine koyulur. Esmer şekerin harika bir temizleyici özelliği vardır. Bunların yanı sıra bal ve limon da kullanılmalıdır. Bu karışımı yaptıktan sonra 10 saat buzdolabına saklayınız. Soğuk bir şekilde kullanmak cilt için iyi olacaktır. Bu maskenin bir diğer özelliği ise kurumuş sivilce lekelerini de kısa bir zaman diliminde yok etmesidir. Karışım hazır olduktan sonra pamuk yardımı ile yüze uygulayabilirsiniz.

morgentr

Yazar Hakkında

AnonimHamit Günel {ducaS}ducas@hotmail.com.tr

Benzer Yazılar

Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

09 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

15 Haz 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!