Orgazm; beynin cinsel uyarıları alması ile genital bölgenin eş zamanlı uyarılması ile oluşan cinsel uyarım ve zevkin en yüksek noktasıdır. Orgazm kadın ve erkekte değişim gösterir. Erkekler kadınlara göre daha kolay orgazm olurlar. Yapılan araştırmalara göre kadınların birçoğunun hiç orgazm olmadıkları tespit edilmiştir.


Kadınlarda Orgazm:

Kadınlarda orgazm seviyesine ulaşması zor olduğundan dolayı bilim adamlarının dikkatini çekmiştir. G noktası olarak adlandırılan kadınların cinsel isteğinin arttığı ve orgazma giden en kestirme yol bulunmuştur. Birçok kadın G noktasını keşfedememiştir. Bu yüzden orgazm zorlaşır ya da gerçekleşemez. Cinsel birlikteliğin mutlu ve tatminkar olması kadın erkek ilişkilerini de doğrudan etkiler. Bu yüzden biten birçok evlilikler söz konusudur. Kadınlarda ki cinsel tatminin oluşması için erkek partnerlerin daha çok çabalaması gerekir. Biyolojide yapı her zaman işleve uygun olduğundan kadınlarda ki üreme sistemi erkeklerde ki üreme sisteminden daha fazla karışıktır.

orgazm-seks

 

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?

Kadınların hormonsal dengeleri sürekli değişir. Tek düze yaşayamaz, menstrüasyon döngüsüne göre hormon seviyeleri artar, azalır. Hormon seviyelerine göre cinsel isteklerinde de azalma ya da artış gözlenir. Mutlu bir çift olmak mutlu bir seksten geçtiği araştırmalara göre kanıtlanmıştır. Mutlu bir seks kadın ve erkeğin tatmin olmasıyla gerçekleşir her zamanda fedakar olan kadın cinsel ilişkilerde de partnerini üzmemek için orgazm taklidi yapabilir.

Kadınların gün içerisinde düşündüğü birçok şey vardır. Bu düşünceler yatağa da taşınabilir. Orgazm olmak için beynin sadece cinsel açıdan uyarılması gerekmektedir. Orgazm olmakta zorlanan kadın yine partnerini üzmemek için taklit yapabilir.

Kadınlar orgazm olduklarında iniltiye benzer sesler çıkartır ve bu erkeği daha çok tahrik eder. Kadın orgazm taklidi yaparak partnerini etkileyebilir.

Kadınlarda seks anlayışı genellikle partnerine yakın olma isteği ile doğru orantılıdır. Orgazm olmak o kadar önemli değildir.

omegla

Yazar Hakkında

AnonimHamit Günel {ducaS}ducas@hotmail.com.tr

Benzer Yazılar

Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

09 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

15 Haz 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!