Ülke olarak rahatça kelam edebileceğimiz iki konu vardır: siyaset ve futbol. İkisini birbirinden biraz ayıran şey ise siyasetin kalabalık ve tanımadığımız kişilerin arasında(otobüs vb) rahatça yapamayacağımız olmasıdır. Oysa futbol öyle midir? Her yerde rahat rahat konuşabilirsin. Evde konuş, arkadaşınla konuş, yolda konuş, sinema arasında konuş, sigara içerken sohbetini yap…

Birçok yer ve mekân futbol sohbetleri için uygundur kısacası. Durum böyle olunca her birimizin gerek takımlar gerek futbolcular gerekse hakemler, teknik direktörler, başkanlar yani futbol ile ilgili olan her kişiye gıyabında söyleyecek birçok sözümüz bulunmaktadır. Durumun böyle olmasında muhakkak ki televizyon programlarında yapılan futbol sohbetleri de katkı sağlamaktadır. Futbolu bir bütün olarak düşündüğümüz zaman her iki taraftan da en çok zılgıtı yiyen kişi hakemlerdir. Ne yaparlarsa yapsınlar tam anlamıyla bir tarafı memnun ettikleri söyleyemeyiz. Bu akşam Süper Lig’de oynanan Eskişehirspor ile Fenerbahçe arasındaki müsabakada her iki takım tarafları ve oyuncular hakemden şikâyetçiydiler.

futbol

Yenilen tarafın Eskişehirspor olmasından ötürü daha çok Eskişehir cephesi hakemle ilgili eleştirilerde bulundu. Yaşanan bir pozisyonda Fenerbahçe lehine verilen penaltı kararına Eskişehirsporlu oyuncular oldukça kuvvetli bir şekilde itirazlarda bulundu ve neticesinde 2 oyuncusu sarı kart ile cezalandırıldı. Daha sonrasında yaşanan bir pozisyonda ise ilk yarıda sarı kartı bulunan Eskişehirsporlu Erkan’ın Mehmet TOPAL ile girdiği mücadelede sakatlanan taraf olmasına rağmen hakem Alper ULUSOY Erkan’ı ikinci sarı kart ile cezalandırıp oyundan atarak Eskişehirspor’un karşılaşmayı 10 kişi bitirmesine neden oldu. Maçı 3 – 0 kaybeden Eskişehirspor, ligin ilk yarısındaki kötü gidişatına sezonun ilk maçında da dur diyemedi ve düşme potasında kendine istemediği bir yer edindi. Tekrar keyifli bir sohbette buluşabilmek dileğiyle, hoşça kalın.

alper-ulusoy

Yazar Hakkında

AnonimHamit Günel {ducaS}ducas@hotmail.com.tr

Benzer Yazılar

Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

09 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

15 Haz 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!