Hepimizin hayatında elbet bir ‘eski sevgilimiz’ olmuştur. Kişilerin doğru insanı bulabilmek adına bazılarının sık sık ilişki bitirip başlattığını, bazılarının ise uzun soluklu devam ettirmeyi tercih ettiği ilişkiler yaşarlar. Eğer karşı taraf ile geleceğinizi birleştirme yolunda ilerliyorsanız yapacağınız sohbetler de bu doğrultuda olur. İleride yaşanılacak il, ailelerin birbiriyle olan uyumu, maddi – manevi beklentiler, karşı tarafın kişilik özelliklerinin öbür taraf ile uyumu ve bunun gibi sayfalarca sohbet konusu olabilecek başlıklar evliliği düşünen kişiler arasında konuşulur. Sohbetimizin bu kısmı ciddi ilişkiler için geçerliydi, bundan sonraki kısımlarda da artık eski diye sınıflandırdığımız sevgililerimizden bahsedeceğim.

Toplum genelini düşündüğümüz zaman genellikle bayanlar terk eder, çünkü onların tereddütleri, geleceğe yönelik kehanetleri, felaket senaryoları erkeklere göre çok daha fazladır. Durum böyle olunca ufak bir problem olarak gözüken ve tatlı bir sohbet ile çözülecek durumlar çığ gibi büyümeye ve her iki tarafı da yormaya başlar. Erkekler çoğu zaman konuyu geçiştirerek çözme yoluna giderler, bayanlar ise konunun kalbine inip orada ne var ne yok delik deşik etmek ve tekrar açılmamak üzere sohbeti kapatmak isterler genellikle.

eski-sevgili

Bayanların daha baskın karakterli olduğunu düşünürsek ikinci söylediğimiz durumun olması daha olasıdır. Ah, bir de eski sevgililer var tabi… Aramasını dört gözle beklediğiniz, sıcak sohbetini onunla ilgili karşılaştığınız her nesnede her mekânda her olayda tekrar tekrar hatırladığınız eski sevgililer… Dönseler bir türlü dönmeseler bir türlü… Bilirsiniz, döndüğü zaman hiçbir şeyin eskisi gibi duru ve masum olmayacağını; ama bir yandan da yeter ki dönsün, her şey daha güzel olacak umudu taşırsınız içinizde. Olur da eğer karşı tarafın da aklına gelirseniz sizinle tekrar sohbeti başlatmak için çeşitli iletişim araçlarını kullanabilir; facebook’tan mesaj, whatsapptan sohbet etmek, hatta instagram’dan takip isteği göndermek bile tatlı bir sohbetin başlangıcı için yeterli olacaktır. Erkekler bu konuda bayanlara göre biraz daha tez canlıdır, bayan eğer sohbet amaçlı bir mesaj atarsa artık her şeyin eskisi gibi olduğunu düşünürler; fakat yıkılan bir yapı hangi mühendisi getirirseniz getirin hiçbir zaman eski güzelliğinde olmayacaktır… Ayrılıklar zordur; fakat Allah acılı ayrılık vermesin inşallah…

 

Hepinizi sevgiyle kucaklıyor, hoş sohbetler diliyorum. Hoşça kalın!

morgentr

Yazar Hakkında

AnonimHamit Günel {ducaS}ducas@hotmail.com.tr

Benzer Yazılar

Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

10 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

09 Tem 2018
Hello world!

Hello world!

15 Haz 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!